Divadlo Archa hledá spolupracovníky pro mezinárodní projekt What’SAP

2. 11. 2020

What’SAP – Exchange of Social Art Practices

Divadlo Archa hledá tvůrčí osobnosti, které se zabývají sociálně-specifickým, dokumentárním nebo komunitním divadlem a chtějí dále rozvíjet své schopnosti na mezinárodní úrovni. V rámci projektu What’SAP – Exchange of Social Art Practices budou mít vybraní tvůrci možnost získat v horizontu dvou let 2020-2022 pod vedením umělců Divadla Archa a zahraničních lektorů nové zkušenosti. Tyto zkušenosti pak dále využijí při práci se skupinou teenagerů, jejímiž členy budou i reprezentanti vietnamské komunity. Cílem je vytvořit divadelní inscenaci nebo jiný scénický tvar.   


► Výsledek práce bude uveden na mezinárodním setkání v Budapešti a na mezinárodním festivalu dokumentárního divadla AKCENT 2022 v Divadle Archa a dále na různých místech v České republice.  

What’SAP je společným projektem Divadla Archa s organizacemi Kulturanova (Srbsko), Compagnie DK-Bel (Francie) a ProProgressione (Maďarsko). Uměleckým garantem a odborným konzultantem projektu za Divadlo Archa je Jana Svobodová.

► Tato výzva je určena divadelním tvůrcům, pedagogům, sociálním pracovníkům a všem, kdo považují sociálně-specifické divadlo za nezbytnou součást své odborné praxe a chtějí se dále v této oblasti vzdělávat.  Stručný harmonogram projektu:

  • léto 2021

Desetidenní mezinárodní workshop Summer Academy v létě 2021 v Budapešti, který je zaměřen na praxi divadla v sociálním kontextu.  

  • září 2021 – červen 2022

Série workshopů a tvorba divadelní inscenace se skupinou teenagerů, jejímiž členy jsou reprezentanti vietnamské komunity.

  • léto 2022

Účast tvůrčího týmu na mezinárodního workshopu v Budapešti, kde jsou uvedeny scénické práce všech partnerských organizací.  

  • podzim 2022

Výsledný scénický tvar vytvořený pod hlavičkou Divadla Archa je představen na mezinárodním festivalu AKCENT 2022, dále pak ve školách a dalších místech.  


 

Jak se přihlásit?

Pokud Vás tato výzva oslovila, pošlete motivační dopis, profesní životopis s fotografií a ukázky své dosavadní práce produkční projektu Romaně Sekáčové na adresu romana.sekacova@archatheatre.cz.  

Uzávěrka přihlášek je 30. 11. 2020. Podmínky:

Práce na výsledné inscenaci je honorována. Dobrá znalost angličtiny je nezbytná.

 


Projekt What’SAP – Exchange of Social Art Practices je spolufinancován z programu Evropské unie Kreativní Evropa.


logo Kreativní Evropa 


Za podpory:


PRAHA-BW-web.jpg                              Ministerstvo kultury ČR