Hledáme umělce do nového projektu Mina Tanaky!

25. 11. 2016

Konkurz proběhne formou individuálních pohovorů s Minem Tanakou v délce přibližně 20 minut. Účastníci si připraví krátkou ukázku své práce v délce 1-5 minut. Může jít o tanec, performanci, poezii, výtvarnou instalaci atd. Improvizace není žádoucí. Podmínkou prezentace je vyjádření aktivního postoje ke společenským, politickým a ekologickým problémům dnešního světa.

Tematické zadání: „Má přítomnost v tomto okamžiku.“

Kdy: od úterý 13. prosince do pátku 16. prosince 2016
Kde: v Divadle Archa, Na Poříčí 26, Praha 1
Projekt bude vznikat během dubna a května 2017 v Divadle Archa.

Zájemci se mohou přihlásit:
a)    e-mailem produkčnímu Jindřichu Krippnerovi - jindrich.krippner@archatheatre.cz
b)    osobně podat přihlášku na pokladně Divadla Archa, Na Poříčí 26, telefon 221 716 111

K přihlášce přiložte prosím stručný životopis a popřípadě i ukázky své práce.
Uzávěrka přihlášek: 9. prosince 2016
Divadlo nehradí cestovní náklady účastníků konkurzu.

 

Min Tanaka
Jako představitel světové taneční avantgardy je Min Tanaka častým hostem významných uměleckých institucí. V nedávné době vytvořil spolu s jazzovým pianistou Cecilem Taylorem sérii představení pro novou budovu Whitney Musea v New Yorku.
V Praze poprvé vystoupil Min Tanaka v roce 1984. Jeho tehdejší tajné vystoupení viděla jen hrstka zasvěcených diváků. Od té doby se stal pro mnohé v České republice živou legendou. Tanaka byl prvním, kdo u nás představil butó, tanec japonské avantgardy, který se zrodil z potřeby znovu najít kořeny japonské kultury a odmítnout západní formální vzory. Pražské publikum mělo unikátní možnost pravidelně sledovat vývoj Tanakovy umělecké tvorby. Pověstná se stala jeho vystoupení v klubu Na Chmelnici, série představení Svěcení jara v Národním divadle v roce 1992, či ve společném vystoupení s Johnem Calem při otevření Divadla Archa v roce 1994. V druhé polovině devadesátých let vytvořil choreografii Grimm Grimm. Min Tanaka rovněž tančil uprostřed proudu řeky Vltavy při slavnostním znovuotevření Divadla Archa po povodni v říjnu 2003. V roce 2005 bylo představení Standing On the Edge (Stát na hraně) Tanakovým příspěvkem k Andersenovské sezóně, v Arše následně vystoupil v květnu 2012 v sólu Locus Focus a duetu Step into the Shadow. U příležitosti dvacátého výročí Archy vystoupil v červnu 2014 s představením Štastný strom na Rohanském ostrově.
V současné době hospodaří na farmě v horách prefektury Jamanaši. Pěstuje zde organicky ošetřovanou zeleninu, rýži, sojové boby a čaj. Náročný tréninkový cyklus, kterému Tanaka říká Body Weather - Tělesné počasí v současné době praktikuje a rozšiřuje mnoho tanečníků po celém světě.