Říjen 2021

08. 10.
debata
18:30–19:30

Beseda s Alešem Palánem

Divadlo Husa na provázku
Vstup zdarma se vstupenkou na představení.
08. 10.
divadlo
20:00

Raději zešílet v divočině

A. Palán, H. D. Thoreau, M. Sládeček / režie Anna Davidová
Divadlo Husa na provázku / pražská premiéra
Vstupné: 390 Kč / student & senior 290 Kč. Předprodej Divadlo Archa a GoOut.cz. Délka: 170 minut s přestávkou.

utopie z okraje

Odchod do divočiny jako pokus o nový začátek a radikální sebeurčení. O osobní či společenskou reformu. O vlastní utopii. O samotu. Co je to za civilizaci, ve které se knihy o útěku z ní stávají bestsellery?
V půlce devatenáctého století se americký filosof Henry David Thoreau stáhl z města do lesů u jezera Walden, aby v podmínkách prostého a soběstačného života znovupromyslel úděl moderního člověka. On i jeho dnešní následovníci, dobrovolní vyhnanci a samotáři z knih rozhovorů Aleše Palána, svým způsobem života zpochybňovali samotné základy naší existence ve společenském systému dávno před tím, než jimi otřásla globální pandemie. Neukazují nám nyní, co je třeba změnit, abychom v něm nezešíleli?

Anna Davidová (1984) se svou snivou režijní poetikou a temperamentní obrazivostí zařadila mezi nejvýraznější  režijní talenty mladé generace. Ještě coby režisérka na volné noze vytvořila v Divadle Husa na provázku několik inscenací vysoce ceněných diváky i odbornou veřejností. V letech 2019 až 2021 byla uměleckou šéfkou. Získala Cenu divadelní kritiky v kategorii Talent roku.


Kredity

Režie: Anna Davidová
Dramaturgie: Martin Sládeček
Scéna: Jan Štěpánek
Kostýmy: Hana Knotková
Hudba: Ivan Acher
Inspice: Lenka Jirků a Hana Senková
Foto: Patrik Borecký

Účinkují:
Dalibor Buš
Růžena Dvořáková
Vladimír Hauser
Ivana Hloužková
Milan Holenda
Dušan Hřebíček
Ondřej Kokorský
Jan Kolařík
Sylvie Krupanská
Tereza Marečková
Marek Pospíchal

Premiéra: 10. září 2021, Divadlo Husa na provázku, Brno

09. 10.
So
divadlo
20:00

PŘEDSTAVENÍ ZRUŠENO

Z technických důvodů jsme nuceni zrušit představení Raději zešílet v divočině v sobotu 9. října.
10. 10.
Ne
hudba
19:00

Anthony Braxton

Roland Dahinded & Radost Ensemble, Anthony Braxton Diamond Curtain Wall Trio
English–friendly
11. 10.
Po
film / hudba
20:00

Cinéma préparé

Komárek - Nejtek - Knoblochová
English–friendly
12. 10.
Út
film / hudba
20:00

Cinéma préparé

Komárek - Nejtek - Knoblochová
English–friendly
14. 10.
Čt
výtvarné umění
19:00–22:00

Anabáze / výstava

Jan Poš, Štěpán Kovář, Karim Tarakji, Vojtěch Groot
SIGNAL FESTIVAL
14. 10.
Čt
AV LIVE
20:00

VEKTROSKOP

Divadlo Archa, Signal Festival a PrusaLab
English–friendly
SIGNAL FESTIVAL
15. 10.

10:00–17:00

Signal Talks – Symposium

PLAN C: udržitelnost kulturního a uměleckého prostředí
VSTUP ZDARMA
SIGNAL FESTIVAL
15. 10.
výtvarné umění
10:00–22:00

Anabáze / výstava

Jan Poš, Štěpán Kovář, Karim Tarakji, Vojtěch Groot
SIGNAL FESTIVAL
15. 10.
AV LIVE
20:00

VEKTROSKOP

Divadlo Archa, Signal Festival a PrusaLab
English–friendly
SIGNAL FESTIVAL
16. 10.
So
výtvarné umění
19:00–22:00

Anabáze / výstava

Jan Poš, Štěpán Kovář, Karim Tarakji, Vojtěch Groot
SIGNAL FESTIVAL
16. 10.
So
AV LIVE
20:00

VEKTROSKOP

Divadlo Archa, Signal Festival a PrusaLab
English–friendly
SIGNAL FESTIVAL
17. 10.
Ne
výtvarné umění
19:00–22:00

Anabáze / výstava

Jan Poš, Štěpán Kovář, Karim Tarakji, Vojtěch Groot
SIGNAL FESTIVAL
17. 10.
Ne
AV LIVE
20:00

VEKTROSKOP

Divadlo Archa, Signal Festival a PrusaLab
English–friendly
SIGNAL FESTIVAL
18. 10.
Po
debata
16:30–18:00
19. 10.
Út
talkshow
19:30
21. 10.
Čt
hudba
20:00
přesunuto z 24.10.2020 a 17.4.2021
22. 10.
hudba
20:00
24. 10.
Ne
přednáška
18:30
English–friendly
24. 10.
Ne
hudba
20:00

The Crimson Marathon

pořádají: Prague Music Performance a Divadlo Archa
English–friendly
26. 10.
Út
talkshow
19:30
28. 10.
Čt
divadlo
20:00
FESTIVAL AKCENT
29. 10.
divadlo
20:00
FESTIVAL AKCENT
30. 10.
So
hudba
20:00

Japan Unlimited

Naoko Kikuchi, Suizan Lagrost, Monika Knoblochová, Kimei Matvija

Listopad 2021

01. 11.
Po
hudba
20:00
English–friendly
02. 11.
Út
talkshow
19:30
03. 11.
St
hudba
20:00

Tara Fuki - křest CD / přesunuto na 2.3.2022

Uvádí Divadlo Archa a Indies Production
přesunuto z 11.11.2020 a 31.3.2021
05. 11.
hudba
20:00

Alternativa meets Heartnoize

Kevin Richard Martin & Pedro Maia – Frequencies For Leaving Earth AV
English–friendly
FESTIVAL ALTERNATIVA
06. 11.
So
hudba
17:00
07. 11.
Ne
hudba / literatura
20:00

EKG O Lásce a Dálkách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
08. 11.
Po
hudba / literatura
20:00

EKG O Lásce a Dálkách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
09. 11.
Út
talkshow
19:30
10. 11.
St
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
11. 11.
Čt
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
12. 11.
hudba
20:00

Festival Alternativa

Ana Fosca, Kapital Band 1, Raw Deal, Félicia Atkinson, BCAA System, Zangezi
English–friendly
13. 11.
So
hudba
16:00

Festival Alternativa

Jacob Kirkegaard, NYX, Maria W Horn
English–friendly
15. 11.
Po
talkshow
19:30
16. 11.
Út
talkshow
19:30
19. 11.
hudba
20:00
English–friendly
19. 11.
hudba
20:00
20. 11.
So
divadlo
17:00

Divadlo mnoha možností

NOC DIVADEL 2021
VSTUP ZDARMA
21. 11.
Ne
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
v češtině
22. 11.
Po
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v angličtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
English–friendly
uvádíme v angličtině
23. 11.
Út
divadlo
20:00

Hrubý domácí produkt / ZRUŠENO

Moving Station, Jiří Honzírek a kol.
FESTIVAL AKCENT
24. 11.
St
divadlo
20:00
English–friendly
FESTIVAL AKCENT
26. 11.
divadlo
20:00
English–friendly
FESTIVAL AKCENT
27. 11.
So
divadlo
20:00
English–friendly
FESTIVAL AKCENT
30. 11.
Út
talkshow
19:30

Prosinec 2021

02. 12.
Čt
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
přesunuto z 18.12.2020 a 11.3.2021
03. 12.
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
přesunuto z 25.4.2020, 19.12.2020 a 12.3.2021
04. 12.
So
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
přesunuto z 26.4.2020, 20.12.2020 a 13.3.2021. Změna začátku na 20.00.
05. 12.
Ne
divadlo
17:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
přesunuto z 27.4.2020, 21.12.2020 a 14.3.2021
07. 12.
Út
talkshow
19:30
08. 12.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Oko mečouna

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
09. 12.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Mečení okouna

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
10. 12.
hudba
20:00
English–friendly
11. 12.
So
divadlo
17:00

Cirkus Abrafrk

Daniil Charms, r. Anna Davidová / Divadlo Husa na provázku
pro děti od tří do tři sta třiceti tří let
11. 12.
So
divadlo
20:00

Pammrová/Březina

režie: Jan Frič / Divadlo Husa na provázku
pražská premiéra
12. 12.
Ne
přednáška
19:00

Dramaturgický úvod k představení Čerwuiš

rozhovor s Yvonnou Fričovou / Divadlo Husa na provázku
Vstup zdarma se vstupenkou na představení Čerwuiš
12. 12.
Ne
divadlo
20:00

Čerwuiš

D. Jařab, A. V. Frič / Divadlo Husa na provázku
pražská premiéra
12. 12.
Ne
divadlo
20:00

Chazarský slovník / ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ ZRUŠENO

M. Pavić, J. Mikulášek, K. Menclerová / Divadlo Husa na provázku
14. 12.
Út
talkshow
19:30
16. 12.
Čt
hudba
20:00

Neočekávaná setkání 2

Jazz Dock Orchestra hraje novou hudbu mladých českých skladatelů
English–friendly
18. 12.
So
divadlo
20:00
20. 12.
Po
hudba
20:00
přesunuto z 27.5.2020, 28.11.2020 a 9.12.2020
21. 12.
Út
talkshow
19:30

Leden 2022

11. 01.
Út
talkshow
19:30
13. 01.
Čt
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
18. 01.
Út
talkshow
19:30
20. 01.
Čt
hudba
20:00

The Tiger Lillies & Orchestr Berg – Bohemian Nights

Přesunuto ze 14.5.2020, 13.11.2020 a 29.5.2021. Vaše vstupenky zůstávají v platnosti.
English–friendly
21. 01.
hudba
20:00

The Tiger Lillies & Orchestr Berg – Bohemian Nights

Přesunuto z 15.5.2020, 14.11.2020 a 30.5.2021. Vaše vstupenky zůstávají v platnosti.
English–friendly
25. 01.
Út
talkshow
19:30
26. 01.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Neohoblovatelný trs

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
27. 01.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Průnik množin

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
29. 01.
So
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
30. 01.
Ne
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová

Únor 2022

01. 02.
Út
talkshow
19:30
02. 02.
St
hudba
20:00
English–friendly
přesunuto z 31. 10. 2021
08. 02.
Út
talkshow
19:30
13. 02.
Ne
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
14. 02.
Po
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
15. 02.
Út
talkshow
19:30
22. 02.
Út
talkshow
19:30
23. 02.
St
divadlo
20:00
25. 02.
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
26. 02.
So
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v angličtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
English–friendly
uvádíme v angličtině
27. 02.
Ne
literatura
20:00

EKG O Lásce a Záhadách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
28. 02.
Po
literatura
20:00

EKG O Lásce a Záhadách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté

Březen 2022

01. 03.
Út
talkshow
19:30
02. 03.
St
hudba
20:00

Tara Fuki a M. Dvořáček: Motýlí křídla rozvlní Archu

uvádí Divadlo Archa a Indies Production
přesunuto z 11.11.2020, 31.3.2021 a 3.11.2021
08. 03.
Út
talkshow
19:30
15. 03.
Út
talkshow
19:30
17. 03.
Čt
performance / hudba
20:00

Piano Babylon

Nejtek - Hlavenková - Nikl
English–friendly
20. 03.
Ne
hudba
20:00

Maceo Parker

Pořádá ISAMAX s.r.o.
English–friendly
22. 03.
Út
talkshow
19:30
23. 03.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Přípustné obtěžování

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
24. 03.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Odolatelné lákadlo

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
29. 03.
Út
talkshow
19:30

Duben 2022

05. 04.
Út
talkshow
19:30
12. 04.
Út
talkshow
19:30
19. 04.
Út
talkshow
19:30
21. 04.
Čt
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
poslední reprízy
22. 04.
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
poslední reprízy
23. 04.
So
divadlo
17:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
poslední reprízy
26. 04.
Út
talkshow
19:30
27. 04.
St
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
28. 04.
Čt
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
29. 04.
hudba
20:00

HVOB

pořadatel: Selection

Květen 2022

01. 05.
Ne
literatura
20:00

EKG O Lásce a Pálavě

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
02. 05.
Po
literatura
20:00

EKG O Lásce a Pálavě

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
03. 05.
Út
talkshow
19:30
07. 05.
So
hudba
20:00

GusGus

pořádá Selection
přesunuto z 19.11.2021
09. 05.
Po
hudba
20:00
10. 05.
Út
talkshow
19:30
13. 05.
hudba
20:00

Van der Graaf Generator

Uvádí 10:15 Entertainment
přesunuto z 20.4.2020, 13.9.2020, 22.9.2021
17. 05.
Út
talkshow
19:30
18. 05.
St
hudba
20:00

Mitski (US), support: Sasami

pořádá fource
20. 05.
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
24. 05.
Út
talkshow
19:30
25. 05.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Jistota desetináhubku

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
26. 05.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Snímání posmrtných frekvencí

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
31. 05.
Út
talkshow
19:30

Červen 2022

07. 06.
Út
talkshow
19:30
14. 06.
Út
talkshow
19:30
16. 06.
Čt
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
English–friendly
21. 06.
Út
talkshow
19:30
28. 06.
Út
talkshow
19:30

Srpen 2022

05. 08.
hudba
20:00