Říjen 2021

15. 10.

10:00–17:00

Signal Talks – Symposium

PLAN C: udržitelnost kulturního a uměleckého prostředí
VSTUP ZDARMA
SIGNAL FESTIVAL
15. 10.
výtvarné umění
10:00–22:00

Anabáze / výstava

Jan Poš, Štěpán Kovář, Karim Tarakji, Vojtěch Groot
SIGNAL FESTIVAL
15. 10.
AV LIVE
20:00

VEKTROSKOP

Divadlo Archa, Signal Festival a PrusaLab
English–friendly
SIGNAL FESTIVAL
Vstupné: základní 290 Kč / student & senior 190 Kč / ZTP 240 Kč. Předprodej Divadlo Archa a GoOut.cz

Ve spolupráci s festivalem SIGNAL a PrusaLab rozezní Divadlo Archa již čtvrté setkání umělců, kteří propojují svět digitálních a analogových medií. Vzájemný dialog tvůrců hudebních a vizuálních projektů přináší nová a neočekávaný sdělení. Živě hraná hudba versus piano ovládané robotickou rukou, programované mobilní objekty versus čirá fyzická improvizace, lasery versus paprsky “obyčejného” světla, akustická versus elektronická hudba. To vše je V E K T R O S K O P. Během čtyřdenního programu sestaveném Davidem Vrbíkem vystoupí Soňa Koutová, Tomáš Krivošík, Beata Hlavenková, Ondřej Skala (JTNB), Stanislav Abrahám, Leoš Hort (HRTL) a další.


VEKTROSKOP je oslavou audio-vizuální korelace, je setkáním trend-setterů a archeologů medií.
V rámci doprovodného programu festivalu Signal navážou umělci na červnové setkání, jehož tématem byla empatie a její možná umělecká pojetí v dnešní technologické společnosti. Špičkoví umělci jazzové, a taneční elektronické scény budou konfrontování účinkováním programovaných a robotických objektů.
Společným prvkem obou večerů bude kinetická socha Reflexe. Tento velký kinetický zrcadlový objekt je výsledkem otevřené výzvy Signal Calling, jejímž partnerem se v roce 2019 stal PrusaLab. Dvojice architektů Adam Cigler a Petr Vacek vytvořili počítačem ovládanou mobilní sochu, která úspěšně debutovala na Signal Festivalu před dvěma lety. V prosinci roku 2020 se socha stala součástí unikátního testovacího experimentu v Divadle Archa. V rámci covidového programu “Nehrajeme, tvoříme!” měli umělci možnost po několik dní zkoumat a testovat různé možnosti práce se světly, s precizním laserem a se zvukem generovaným sochou samotnou.

16. 10.
So
výtvarné umění
19:00–22:00

Anabáze / výstava

Jan Poš, Štěpán Kovář, Karim Tarakji, Vojtěch Groot
SIGNAL FESTIVAL
16. 10.
So
AV LIVE
20:00

VEKTROSKOP

Divadlo Archa, Signal Festival a PrusaLab
English–friendly
SIGNAL FESTIVAL
17. 10.
Ne
výtvarné umění
19:00–22:00

Anabáze / výstava

Jan Poš, Štěpán Kovář, Karim Tarakji, Vojtěch Groot
SIGNAL FESTIVAL
17. 10.
Ne
AV LIVE
20:00

VEKTROSKOP

Divadlo Archa, Signal Festival a PrusaLab
English–friendly
SIGNAL FESTIVAL
18. 10.
Po
debata
16:30–18:00
19. 10.
Út
talkshow
19:30
21. 10.
Čt
hudba
20:00
přesunuto z 24.10.2020 a 17.4.2021
22. 10.
hudba
20:00
24. 10.
Ne
přednáška
18:30
English–friendly
24. 10.
Ne
hudba
20:00

The Crimson Marathon

pořádají: Prague Music Performance a Divadlo Archa
English–friendly
26. 10.
Út
talkshow
19:30
28. 10.
Čt
divadlo
20:00
FESTIVAL AKCENT
29. 10.
divadlo
20:00
FESTIVAL AKCENT
30. 10.
So
hudba
20:00

Japan Unlimited

Naoko Kikuchi, Suizan Lagrost, Monika Knoblochová, Kimei Matvija

Listopad 2021

01. 11.
Po
hudba
20:00
English–friendly
02. 11.
Út
talkshow
19:30
03. 11.
St
hudba
20:00

Tara Fuki - křest CD / přesunuto na 2.3.2022

Uvádí Divadlo Archa a Indies Production
přesunuto z 11.11.2020 a 31.3.2021
05. 11.
hudba
20:00

Alternativa meets Heartnoize

Kevin Richard Martin & Pedro Maia – Frequencies For Leaving Earth AV
English–friendly
FESTIVAL ALTERNATIVA
06. 11.
So
hudba
17:00
07. 11.
Ne
hudba / literatura
20:00

EKG O Lásce a Dálkách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
08. 11.
Po
hudba / literatura
20:00

EKG O Lásce a Dálkách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
09. 11.
Út
talkshow
19:30
10. 11.
St
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
UA
English–friendly
11. 11.
Čt
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
UA
English–friendly
12. 11.
hudba
20:00

Festival Alternativa

Ana Fosca, Kapital Band 1, Raw Deal, Félicia Atkinson, BCAA System, Zangezi
English–friendly
13. 11.
So
hudba
16:00

Festival Alternativa

Jacob Kirkegaard, NYX, Maria W Horn
English–friendly
15. 11.
Po
talkshow
19:30
16. 11.
Út
talkshow
19:30
19. 11.
hudba
20:00
English–friendly
19. 11.
hudba
20:00
20. 11.
So
divadlo
17:00

Divadlo mnoha možností

NOC DIVADEL 2021
VSTUP ZDARMA
21. 11.
Ne
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
UA
v češtině
22. 11.
Po
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v angličtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
English–friendly
uvádíme v angličtině
23. 11.
Út
divadlo
20:00

Hrubý domácí produkt / ZRUŠENO

Moving Station, Jiří Honzírek a kol.
FESTIVAL AKCENT
24. 11.
St
divadlo
20:00
English–friendly
FESTIVAL AKCENT
26. 11.
divadlo
20:00
English–friendly
FESTIVAL AKCENT
27. 11.
So
divadlo
20:00
English–friendly
FESTIVAL AKCENT
30. 11.
Út
talkshow
19:30

Prosinec 2021

02. 12.
Čt
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
UA
přesunuto z 18.12.2020 a 11.3.2021
03. 12.
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
UA
přesunuto z 25.4.2020, 19.12.2020 a 12.3.2021
04. 12.
So
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
UA
přesunuto z 26.4.2020, 20.12.2020 a 13.3.2021. Změna začátku na 20.00.
05. 12.
Ne
divadlo
17:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
UA
přesunuto z 27.4.2020, 21.12.2020 a 14.3.2021
07. 12.
Út
talkshow
19:30
08. 12.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Oko mečouna

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
09. 12.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Mečení okouna

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
10. 12.
hudba
20:00
English–friendly
11. 12.
So
divadlo
17:00

Cirkus Abrafrk

Daniil Charms, r. Anna Davidová / Divadlo Husa na provázku
pro děti od tří do tři sta třiceti tří let
11. 12.
So
divadlo
20:00

Pammrová/Březina

režie: Jan Frič / Divadlo Husa na provázku
pražská premiéra
12. 12.
Ne
přednáška
19:00

Dramaturgický úvod k představení Čerwuiš

rozhovor s Yvonnou Fričovou / Divadlo Husa na provázku
Vstup zdarma se vstupenkou na představení Čerwuiš
12. 12.
Ne
divadlo
20:00

Čerwuiš

D. Jařab, A. V. Frič / Divadlo Husa na provázku
pražská premiéra
12. 12.
Ne
divadlo
20:00

Chazarský slovník / ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ ZRUŠENO

M. Pavić, J. Mikulášek, K. Menclerová / Divadlo Husa na provázku
14. 12.
Út
talkshow
19:30
16. 12.
Čt
hudba
20:00

Neočekávaná setkání 2

Jazz Dock Orchestra hraje novou hudbu mladých českých skladatelů
English–friendly
17. 12.
hudba
20:00

UHO music Showcase / HLEDÁME NOVÝ TERMÍN

Amelie Siba, badfocus, GIUDI, Island Mint, TooT ensemble
18. 12.
So
divadlo
20:00
20. 12.
Po
divadlo
20:00
přesunuto z 27.5.2020, 28.11.2020 a 9.12.2020
21. 12.
Út
talkshow
19:30

Leden 2022

11. 01.
Út
talkshow
19:30
13. 01.
Čt
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
UA
English–friendly
18. 01.
Út
talkshow
19:30
20. 01.
Čt
hudba
20:00

The Tiger Lillies & Orchestr Berg – Bohemian Nights / NOVÝ TERMÍN: 24. června 2022

Přesunuto ze 14.5.2020, 13.11.2020, 29.5.2021 a 20.1.2022 . Vaše vstupenky zůstávají v platnosti.
21. 01.
hudba
20:00

The Tiger Lillies & Orchestr Berg – Bohemian Nights / NOVÝ TERMÍN: 25. června 2022

Přesunuto z 15.5.2020, 14.11.2020, 30.5.2021 a 21.1.2022. Vaše vstupenky zůstávají v platnosti.
22. 01.
So
konference
10:00

Konference R.U.R. 100+1

pořádají: Akademie science-fiction, fantasy a hororu, Ústav pro českou literaturu AV ČR, České centrum Mezinárodního PEN klubu
22. 01.
So
divadlo
18:00
1. předpremiéra
23. 01.
Ne
konference
10:00

Konference R.U.R. 100+1

pořádají: Akademie science-fiction, fantasy a hororu, Ústav pro českou literaturu AV ČR, České centrum Mezinárodního PEN klubu
23. 01.
Ne
divadlo
18:00
2. předpremiéra
24. 01.
Po
konference
10:00

Konference R.U.R. 100+1

pořádají: Akademie science-fiction, fantasy a hororu, Ústav pro českou literaturu AV ČR, České centrum Mezinárodního PEN klubu
24. 01.
Po
divadlo
19:30
premiéra
25. 01.
Út
talkshow
19:30
26. 01.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Neohoblovatelný trs

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
27. 01.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Průnik množin

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník

Únor 2022

01. 02.
Út
talkshow
19:30
02. 02.
St
hudba
20:00
English–friendly
přesunuto z 31. 10. 2021
05. 02.
So
předávání cen
20:00
08. 02.
Út
talkshow
19:30
13. 02.
Ne
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
UA
English–friendly
14. 02.
Po
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
UA
English–friendly
15. 02.
Út
talkshow
19:30
17. 02.
Čt
setkání
18:30

Provázkovský obývák

Divadlo Husa na provázku
VSTUP ZDARMA
foyer Divadla Archa
17. 02.
Čt
divadlo
20:00

Chazarský slovník

M. Pavić, J. Mikulášek, K. Menclerová / Divadlo Husa na provázku
18.30 – doprovodný program ve foyer
18. 02.
setkání
18:30

Provázkovský obývák

Divadlo Husa na provázku
VSTUP ZDARMA
foyer Divadla Archa
18. 02.
setkání
18:30

Měnit realitu textem. CEDIT na scéně

Divadlo Husa na provázku
VSTUP ZDARMA
foyer Divadla Archa
18. 02.
divadlo
20:00

Proč se dítě vaří v kaši

Aglaja Veteranyi / Divadlo Husa na provázku
18.30 – doprovodný program ve foyer
20. 02.
Ne
hudba
20:00

Štěpán Filípek – 9

křest CD ze skladeb devíti ženských autorek pro sólové violoncello
English–friendly
22. 02.
Út
talkshow
19:30
23. 02.
St
divadlo
20:00
FESTIVAL MALÁ INVENTURA / ENGLISH-FRIENDLY! / s anglickými titulky
25. 02.
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
UA
26. 02.
So
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v angličtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
English–friendly
uvádíme v angličtině
27. 02.
Ne
literatura
20:00

EKG O Lásce a Záhadách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
28. 02.
Po
literatura
20:00

EKG O Lásce a Záhadách

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté

Březen 2022

01. 03.
Út
talkshow
19:30
02. 03.
St
hudba
20:00

Tara Fuki a M. Dvořáček – Motýlí křídla rozvlní Archu

uvádí Divadlo Archa a Indies Production
přesunuto z 11.11.2020, 31.3.2021 a 3.11.2021
04. 03.
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
UA
English–friendly
05. 03.
So
hudba
21:00
08. 03.
Út
talkshow
19:30
09. 03.
St
divadlo
20:00

Jan Mocek Showcase: Virtual Ritual

retrospektiva divadelní práce Jana Mocka
13. 03.
Ne
divadlo
20:00
15. 03.
Út
talkshow
19:30
17. 03.
Čt
performance / hudba
20:00

Piano Babylon

Nejtek - Hlavenková - Nikl
English–friendly
20. 03.
Ne
hudba
20:00

Maceo Parker / PŘESUNUTO NA 2.11.2022

Pořádá ISAMAX s.r.o.
English–friendly
22. 03.
Út
talkshow
19:30
23. 03.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Přípustné obtěžování

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
24. 03.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Odolatelné lákadlo

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
25. 03.
hudba
20:00

Společné kořeny: Koncert s Ukrajinou

Спільне коріння: Концерт з Україною
UA
Театр Арха пропонує українцям безкоштовний вхід на концерт. Щоб отримати квиток, достатньо лише показати український або закордонний паспорт на касі театру.
27. 03.
Ne
hudba
20:00

Jan Burian – Autoportrét 70

aneb Veselý pořad o zpackaném životě jednoho umělce
UA
29. 03.
Út
talkshow
19:30
31. 03.
Čt
setkání
18:00
HADIVADLO V ARŠE
31. 03.
Čt
přednáška
19:00
HADIVADLO V ARŠE
31. 03.
Čt
divadlo
20:00

HaDivadlo: Naši

I. Buraj, P. Sterec, B. Karásek
UA
HADIVADLO V ARŠE
31. 03.
Čt
debata
21:30
HADIVADLO V ARŠE

Duben 2022

01. 04.
přednáška
19:00
HADIVADLO V ARŠE
01. 04.
divadlo
20:00

HaDivadlo: Vnímání

Ivan Buraj a kol.
UA
HADIVADLO V ARŠE
01. 04.
debata
21:30
HADIVADLO V ARŠE
04. 04.
Po
divadlo
20:00

Kůrovec

Amálie Poledníčková / rezidence Archa
UA
premiéra
05. 04.
Út
talkshow
19:30
06. 04.
St
divadlo / hudba
20:00
08. 04.
hudba
19:30

Oslavy Mezinárodního dne Romů 2022

pořádá ARA ART z. s.
UA
09. 04.
So
divadlo
20:00

PRO NEMOC ZRUŠENO – Ti, kdo mluví sami za sebe

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín 29.5.2022.
10. 04.
Ne
divadlo
20:00

PRO NEMOC ZRUŠENO – Ti, kdo mluví sami za sebe

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín 29.5.2022.
12. 04.
Út
talkshow
19:30
13. 04.
St
hudba
20:00

GenotPresents#5

---__--___ (More Eaze & Seth Graham), Klahrk, Natálie Pleváková
UA
English–friendly
19. 04.
Út
talkshow
19:30
21. 04.
Čt
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
UA
poslední reprízy
22. 04.
divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
UA
poslední reprízy
23. 04.
So
divadlo
17:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
UA
poslední reprízy
24. 04.
Ne
divadlo
19:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
UA
derniéra
25. 04.
Po
hudba / tanec
18:30

Česká taneční platforma: INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
English–friendly
UA
26. 04.
Út
talkshow
19:30
28. 04.
Čt
hudba / tanec
20:00

INspiraCe

420PEOPLE & Orchestr BERG & Divadlo Archa
UA
English–friendly
Předvečer Mezinárodního dne tance. Po představení následuje debata s tvůrci.
29. 04.
hudba
20:00

HVOB

pořadatel: Selection
English–friendly

Květen 2022

01. 05.
Ne
literatura
20:00

EKG O Lásce a Pálavě

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
UA
02. 05.
Po
literatura
20:00

EKG O Lásce a Pálavě

Igor Malijevský, Jaroslav Rudiš a hosté
UA
03. 05.
Út
talkshow
19:30
05. 05.
Čt
hudba
20:00

Jasná Páka Tour 2022

Legendární Jasná Páka oslaví čtyřicet let klubovým turné.
07. 05.
So
hudba
20:00

GusGus

pořádá Selection
přesunuto z 19.11.2021
09. 05.
Po
hudba
20:00

Keb' Mo' + support: Justin Lavash

Prague International Bluenight
10. 05.
Út
talkshow
19:30
13. 05.
hudba
20:00

Van der Graaf Generator - ODLOŽENO

Uvádí 10:15 Entertainment
English–friendly
přesunuto z 20.4.2020, 13.9.2020, 22.9.2021
15. 05.
Ne
přednáška
18:00

Lenka Maierová – Přemýšlení o tmě

koná se v kavárně Plavky
VSTUP ZDARMA
17. 05.
Út
talkshow
19:30
18. 05.
St
hudba
20:00

Mitski (US), support: Sasami

pořádá fource
English–friendly
20. 05.
divadlo
20:00
24. 05.
Út
talkshow
19:30
25. 05.
St
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Jistota desetináhubku

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
26. 05.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Snímání posmrtných frekvencí

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
27. 05.
hudba
20:00

Popinambury #3

Fenomén camp
29. 05.
Ne
divadlo
20:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
UA
30. 05.
Po
divadlo
09:00

Ti, kdo mluví sami za sebe / verze v češtině

Jediný příběh je ten váš / koncept, scénář, režie: Jana Svobodová
UA
pro školy / projekt Divadlem k demokracii
31. 05.
Út
talkshow
19:30

Červen 2022

01. 06.
St
hudba
20:00

Boy Harsher + Hide

Fource Entertainment a Heartnoize Promotion
English–friendly
02. 06.
Čt
hudba / literatura
20:00

Na cestě

Hradil, Turnová, Rudiš, Novák, Hradil
04. 06.
So
hudba
20:00

Galakoncert Khamoro

světový romský festival
07. 06.
Út
talkshow
19:30
08. 06.
St
divadlo
20:00
10. 06.
hudba
20:00

Roscoe Mitchell Quintet

Jon Irabagon | Roland Dahinden & Eclectus Ensemble
English–friendly
14. 06.
Út
talkshow
19:30
15. 06.
St
hudba
20:00

Vyšinu

Andrej Šeban, Ondřej Smeykal, František Skála, Petr Nikl, David Vrbík
16. 06.
Čt
divadlo
20:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
UA
English–friendly
17. 06.
divadlo
09:00

Petr Nikl – Žlutá tma

barevný melodram
UA
English–friendly
pro školy / projekt Divadlem k demokracii
18. 06.
So
multimédia
20:00
English–friendly
19. 06.
Ne
multimédia
20:00
English–friendly
21. 06.
Út
talkshow
19:30
24. 06.
hudba
20:00

The Tiger Lillies & Orchestr Berg – Bohemian Nights

Přesunuto ze 14.5.2020, 13.11.2020, 29.5.2021 a 20.1.2022. Vaše vstupenky zůstávají v platnosti.
UA
English–friendly
25. 06.
So
hudba
20:00

The Tiger Lillies & Orchestr Berg – Bohemian Nights

Přesunuto z 15.5.2020, 14.11.2020, 30.5.2021 a 21.1.2022. Vaše vstupenky zůstávají v platnosti.
English–friendly
UA
28. 06.
Út
talkshow
19:30

Červenec 2022

17. 07.
Ne
hudba
20:00
English–friendly
přesunuto z 16.7.2020 a 15.7.2021

Srpen 2022

07. 08.
Ne
hudba
20:00

Arooj Aftab

pořádají Heartnoize Promotion a Divadlo Archa
English–friendly
16. 08.
Út
hudba
20:00

BADBADNOTGOOD

pořádá fource
English–friendly
22. 08.
Po

10:00
English–friendly
30. 08.
Út
talkshow
17:00
30. 08.
Út
talkshow
19:30

Září 2022

08. 09.
Čt
hudba
20:00
13. 09.
Út
talkshow
19:30
15. 09.
Čt
hudba
20:00
English–friendly
18. 09.
Ne
hudba
20:00

Calum Scott

pořádá Selection
English–friendly
20. 09.
Út
talkshow
19:30
22. 09.
Čt
divadlo
20:00

Divadlo Continuo – Hic Sunt Dracones

30 let Divadla Continuo
24. 09.
So
divadlo
20:00

Divadlo Continuo – Poledne

30 let Divadla Continuo
27. 09.
Út
talkshow
19:30

Říjen 2022

03. 10.
Po
talkshow
19:30
04. 10.
Út
talkshow
19:30