Listopad 2019

09. 11.
So
Divadlo / Hudba / Diskuze
13:00

Arktický festival 2019

Buchty a loutky, Už jsme doma, Vassvik, Bjørn Anders Nymoen a další
VSTUP ZDARMA
Vstup zdarma.

Dny arktické a české kultury a vědy navazující na projekt Doma na Špicberkách 2018 ke 100. výročí vzniku Československa, 25. výročí vzniku ČR a 10. výročí zahájení pravidelných výzkumných pobytů českých vědců na Špicberkách. 


13.00–14.15 Buchty a Loutky a Už jsme doma - Pět ran do čepice
hudebně-divadelní představení v norštině se speciálním hostem – norským zpěvákem Stefanem Theofilakisem

13.30–14.30: komentovaná prohlídka výstav Sámské pohádky a pověsti/Ilustrace Luboše Drtiny, Grónské mýty a pověsti/Ilustrace Martina Velíška (Z. Lyčka, malíř Martin Velíšek, malíř a grafik Luboš Drtina)

14.30–15.45 Buchty a Loutky a Už jsme doma - Pět ran do čepice
hudebně-divadelní představení Pět ran do čepice (Buchty a loutky + UJD) + křest nového CD Pět ran do čepice. Uváděno v češtině.

16.00–16.45: simultánně tlumočená beseda s norskou spisovatelkou Monikou Kristensenovou o českých překladech jejích knih se špicberskou tematikou, např. Pátrání
17.00–17.45: prezentace druhého revidovaného vydání sborníku ke 150. výročí narození Julia Payera a reedice českého překladu jeho knihy Expedice severní pól
17:45–18:15: prezentace českého překladu románu HOMO sapienne současné inuitské spisovatelky Niviaq Korneliussen za účasti nakl. ARGO

18.30–19.00: hudební vystoupení inuitského šamana HIVSHU

19.00–20.15: koncert hudební skupiny VASSVIK z Laponska
20.30–21.45: koncert kapely Bjørna Anderse Nymoena ze Špicberk
22.00–23.15: koncert UJD s programem z CD Kry, pokřtěného v roce 2018 na Špicberkách

 

Arktický festival 2019 pořádá Centrum polární ekologie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s UNIS v Longyearbyenu za finančního přispění Fondu pro bilaterální vztahy v rámci Fondů EHP a Norska 2014–2021.

Představení podpořili

10. 11.
Ne
Divadlo
20:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
11. 11.
Po

20:00
VSTUP ZDARMA
12. 11.
Út
talkshow
19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
13. 11.
St
Divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Tříštivá dobromenina

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník.
#Studovna
14. 11.
Čt
Divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Náhodné znovuzhroucení

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník.
#Studovna
15. 11.
Divadlo
20:00

Obyčejní lidé

Jana Svobodová, Wen Hui a kol. / Divadlo Archa / Living Dance Studio
English–friendly
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
16. 11.
So
multimédia
20:00

Noc divadel: Obyčejní lidé

Jana Svobodová, Wen Hui a kol. / Divadlo Archa / Living Dance Studio
VSTUP ZDARMA
18. 11.
Po
Hudba
20:00

Glen Hansard

Support: Nina Hynes
English–friendly
19. 11.
Út
talkshow
17:00–18:30

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
19. 11.
Út
talkshow
19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
22. 11.
Divadlo
18:00
FESTIVAL AKCENT
23. 11.
So
Divadlo
15:00
FESTIVAL AKCENT
24. 11.
Ne
Hudba
20:00

Vladimír Mišík - křest alba Jednou tě potkám

Blue Shadows & hosté, speciální host: PAUL BRADY
25. 11.
Po
Tanec
20:00
#Studovna
English–friendly
FESTIVAL AKCENT
26. 11.
Út
multimédia
10:00
Archa školám
26. 11.
Út
multimédia
11:00
Archa školám
26. 11.
Út
multimédia
12:00
Archa školám
26. 11.
Út
multimédia
15:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
26. 11.
Út
multimédia
16:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
26. 11.
Út
multimédia
17:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
26. 11.
Út
multimédia
18:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
26. 11.
Út
multimédia
19:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
26. 11.
Út
multimédia
20:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
27. 11.
St
multimédia
10:00
Archa školám
27. 11.
St
multimédia
11:00
Archa školám
27. 11.
St
multimédia
12:00
Archa školám
27. 11.
St
multimédia
15:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
27. 11.
St
multimédia
16:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
27. 11.
St
multimédia
17:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
27. 11.
St
multimédia
18:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
27. 11.
St
multimédia
19:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
27. 11.
St
multimédia
20:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
28. 11.
Čt
Divadlo
20:00
English–friendly
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
29. 11.
Divadlo
20:00
#Studovna
English–friendly
FESTIVAL AKCENT
30. 11.
So
Divadlo
20:00

Granma. Pozouny z Havany

Stefan Kaegi / Rimini Protokoll (CH/DE)
Moving Audience
English–friendly
FESTIVAL AKCENT

Prosinec 2019

01. 12.
Ne
multimédia / Divadlo
20:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
02. 12.
Po
multimédia / Divadlo
10:00
Archa.školám
02. 12.
Po
multimédia / Divadlo
20:00
#Studovna
FESTIVAL AKCENT
03. 12.
Út
talkshow
19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
05. 12.
Čt
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
#Studovna
06. 12.
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
#Studovna
07. 12.
So
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
#Studovna
08. 12.
Ne
Divadlo
17:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
#Studovna
08. 12.
Ne
Divadlo
20:00

Garsonky

Veronika Knytlová, Jiří Havelka
#Studovna
English–friendly
09. 12.
Po
Divadlo
19:00

Garsonky

Veronika Knytlová, Jiří Havelka
#Studovna
English–friendly
10. 12.
Út
talkshow
19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
12. 12.
Čt
Hudba
20:00

Tata Bojs - KŘEST & TEST!

„staré desky křest, nových písní test“
14. 12.
So
Hudba / Literatura
20:00

EKG O Lásce a Ježíškovi

Literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše
15. 12.
Ne
Hudba / Literatura
20:00

EKG O Lásce a Prostoru

Literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše
16. 12.
Po
work in progress
20:00

1144

Tom Jaspers a Lise Grimelund-Kjelsen
VSTUP ZDARMA
English–friendly
Archa.lab
17. 12.
Út
talkshow
17:00–18:30

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
17. 12.
Út
talkshow
19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
18. 12.
St
Divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Vyhnání z mumráje

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník.
#Studovna
19. 12.
Čt
Divadlo
20:00

Divadlo Vizita – Jasná křeč

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník.
#Studovna
20. 12.
Hudba / Literatura
10:00

Poslechnout Franze Vol. 4

Slovák a Burian ml.
Archa školám
20. 12.
Hudba / Literatura
18:00

Poslechnout Franze Vol. 4

Slovák a Burian ml.
#Studovna
20. 12.
Hudba / Literatura
21:00

Poslechnout Franze Vol. 4

Slovák a Burian ml.
#Studovna
21. 12.
So
Divadlo
17:00

Piškanderdulá. Josefe!

Věra Říčařová a František Vítek
English–friendly
#Studovna
21. 12.
So
Divadlo
20:00

Petr Nikl — Žlutá tma

barevný melodram
#Studovna
English–friendly
22. 12.
Ne
Divadlo
17:00

Piškanderdulá. Josefe!

Věra Říčařová a František Vítek
English–friendly
#Studovna

Leden 2020

14. 01.
Út
talkshow
19:30–21:00
17. 01.
Dílna
10:00

Interaktivní dílna pro pedagogy a lektory: Dokumentární divadlo jako kreativní nástroj výuky

Lektoři: Jana Svobodová, Philipp Schenker, Jaroslav Hrdlička, Jan Burian ml., Pavel Kotlík
Archa školám
21. 01.
Út
talkshow
19:30–21:00
24. 01.
multimédia / Hudba
20:00
28. 01.
Út
talkshow
19:30–21:00

Únor 2020

04. 02.
Út
talkshow
19:30–21:00
15. 02.
So
Hudba
20:00

Efterklang

uvádí 10:15 Entertainment
18. 02.
Út
talkshow
19:30–21:00
21. 02.
festival
17:00
22. 02.
So
festival
10:00
25. 02.
Út
talkshow
19:30–21:00

Březen 2020

03. 03.
Út
Divadlo
10:00

Rusáci?

Jan Burian ml., Jaroslav Hrdlička, Jana Svobodová a kol./ Divadlo Archa
Archa školám
03. 03.
Út
talkshow
19:30–21:00
10. 03.
Út
talkshow
19:30–21:00
11. 03.
St
Hudba
20:00

CHELSEA WOLFE (US/ Sargent House) + Jonathan Hultén

pořádají: Full Moon Forum a Divadlo Archa
English–friendly
17. 03.
Út
talkshow
19:30–21:00
23. 03.
Po
Dílna
10:00

Interaktivní dílna pro pedagogy a lektory: Dokumentární divadlo jako kreativní nástroj výuky

Lektoři: Jana Svobodová, Philipp Schenker, Jaroslav Hrdlička, Jan Burian ml., Pavel Kotlík
Archa školám
24. 03.
Út
talkshow
19:30–21:00
27. 03.
Divadlo
10:00

Fidlovačka aneb Kdo je My?

Spielraum Kollektiv / Archa.lab
Archa.školám
31. 03.
Út
talkshow
19:30–21:00

Duben 2020

07. 04.
Út
talkshow
19:30–21:00
14. 04.
Út
talkshow
19:30–21:00
17. 04.
Hudba
20:00

James Blake

pořádá Fource Entertainment
English–friendly
PŘESUNUTO Z 8.11.2019
18. 04.
So
Literatura
20:00

EKG - O Lásce a Ohni

Literární kardiogram Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše
19. 04.
Ne
Literatura
20:00

EKG - O Lásce a Ohni

Literární kardiogram Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše
20. 04.
Po
Hudba
20:00

Van der Graaf Generator

Uvádí 10:15 Entertainment
English–friendly
21. 04.
Út
talkshow
19:30–21:00
28. 04.
Út
talkshow
19:30–21:00
29. 04.
St
Hudba
20:00

Swans

Pořádají: Divadlo Archa, Scrape Sound a Silver Rocket; special guest: Norman Westberg

Květen 2020

05. 05.
Út
talkshow
19:30–21:00
12. 05.
Út
talkshow
19:30–21:00
19. 05.
Út
talkshow
19:30–21:00
26. 05.
Út
talkshow
19:30–21:00

Červen 2020

02. 06.
Út
talkshow
19:30–21:00
09. 06.
Út
talkshow
19:30–21:00
16. 06.
Út
talkshow
19:30–21:00
23. 06.
Út
talkshow
19:30–21:00