Noc divadel na festivalu AKCENT v sobotu 19.11.2016 / 11.11.2016

V sobotu 19.11.2016 se Divadlo Archa a Akcent festival zapojí do akce Noc divadel 2016.

V Divadle Archa se můžete v 17.00 hod. těšit na komentovanou prohlídku divadla s jeho ředitelem Ondřejem Hrabem, režisérkou Janou Svobodovou a divadelními uvaděči.

Od 18.00 uvedeme dokumentární představení MADE IN MACAU 2.0. Teng Teng a Kevin jsou mladí čínští umělci, kteří v Macau žijí. Oživením vzpomínek, návratem do dětských her a jejich konfrontací se současnou realitou se snaží vyjádřit svůj strach ze ztráty svobody pod stále rostoucím vlivem čínské centrální vlády. Představení je v anglickém jazyce, s českým titulky.

Vstup na obě tyto akce je zdarma.

V rámci večera doporučujeme také inscenaci THE NOTEBOOK britského divadelního souboru Forced Entertainment. Průkopníci a experimentátoři současného divadla si vybrali k inscenování románový debut maďarské autorky Ágoty Kristóf Velký sešit. Unikátním způsobem unisono vyprávějí příběh dvojčat evakuovaných a ukrývaných před válečným konfliktem u babičky na venkově. Tyto bezejmenné děti, sociální outsideři, přeživší podivíni, vnímají svět prostřednictvím svého drsného soukromého kódu a formují svou morálku ve světě zvrácených hodnot válečné a poválečné doby.

Uvádíme v anglickém jazyce s českými titulky.
Pátek 18. a sobota 19. listopadu od 20.00 hod. v Divadle Archa.

 

Více informací naleznete v programu.

 

Videa