Festival AKCENT slaví 10 let!

Mezinárodní festival dokumentárního divadla AKCENT se zrodil v roce 2010 z potřeby představit českému publiku divadelní formu, pro kterou se později ustálil termín „dokumentární“. AKCENT si od počátku stanovil ambici propojovat evropské a světové tvůrce s místními divadelníky, kteří svůj divadelní výraz opírají o autentické události, příběhy či společenské postoje. AKCENT přispěl k rozvoji metodiky divadelní práce, která není založena na interpretaci dramatikem předem napsaného textu. AKCENT dal impuls k procesu tvorby, která se přímo inspiruje aktuální společenskou situací. AKCENT představil tvorbu světově proslulých umělců stejně tak jako výrazných osobností lokální scény.

AKCENT 2020

Milí diváci festivalu AKCENT, situace spojená s pandemií covidu-19 přinesla proměnu programu letošního desátého ročníku AKCENTU. Paralelně s „živým“ programem připravujeme nejrůznější vstupy na virtuální platformě Divadla Archa Archa.ROOM.
Půjde o trailery nejvýznamnějších divadelních inscenací v průběhu uplynulých 10 let, rozhovory s tvůrci a další momenty zpřítomnění aktivní divadelní sítě, kterou AKCENT po dobu své existence pečlivě budoval. Jsme s vámi, vy buďte s AKCENTEM!

 

PROGRAM FESTIVALU

 

 

 

Za podpory:

PRAHA-BW-web.jpg  

Hlavní město Praha