Festival AKCENT očima mladých kritiků

Součástí festivalu Akcent byla také dílna pro budoucí divadelní kritiky. Vybraní žáci základních, středních a vysokých škol měli možnost sledovat program festivalu s podmínkou, že jej budou písemně, fotograficky či kresbami reflektovat. Věkové rozmezí účastníků dílny bylo od 12 do 22 let. Některé jejich postřehy zde uvádíme.


(…) Byla to neuvěřitelná příležitost vyzkoušet si práci divadelního kritika nebo fotografa. Pro mne to byla neodolatelná nabídka, a do psaní jsem se vrhla hned v noci po prvním představení. Jsem Arše vděčná za tuto možnost. Pronikla jsem do světa, kterého bych chtěla být jednou také součástí, a proto děkuji za tento zážitek, na který nikdy nezapomenu.
Julie Jarešová, Gymnázium Jana Keplera


Osobní přístup, humor a zároveň seriózní a umělecké zpracování vážného tématu jsou věci, které z mnohých představení Divadla Archa dělají zážitky, na které se nezapomíná snadno.
Matyáš Richter, Gymnázium prof. Jana Patočky


Možná je v současné době potřeba ubrat ostré lokte a dávat najevo své starosti o svobodný vývoj společnosti něžnější formou. Tvoří se představení s určitým poselstvím, poukazující na skutečnosti, které nás trápí. A k nim si divadelní umělci, tvůrčí, inspirativní lidé rozhodli pozvat několik z nás, redaktorů v začátcích. Jsme mladí, maličko naivní a obrovsky nadšení.
Markéta Fryčková, VŠE


Myslím, že právě v dnešní době je důležité upozorňovat na lidskost a překvapivost životních cest. Lidé potřebují slyšet cizí příběhy, aby si vážili i toho svého a aby jim došlo, že život se nežije podle scénářů seriálů, ale že bývá daleko pestřejší.
Karolína Plachá, DAMU