Archa.školám

Prostor pro aktivní setkávání žáků základních a studentů středních škol se současným divadlem.

●    Představení soudobého divadla
●    Debaty s tvůrci
●    Interaktivní dílny dokumentárního divadla
●    Komentované prohlídky zázemí Divadla Archa
●    Divadelní skupina

Divadlo Archa se dlouhodobě orientuje na dokumentární divadlo a divadlo se sociálním přesahem. V rámci programu Archa školám nabízíme dopolední uvedení představení pro školy, vždy doprovázené debatou s umělci po skončení představení. Studenti tak přirozeně vstupují do dialogu s tvůrčím týmem. V komunikaci s učiteli vznikají také pracovní listy, které propojují umělecký zážitek z divadelního představení a vybraný školní předmět. Součástí programu Archa školám je velmi oblíbená prohlídka zázemí Divadla Archa. Historický kontext budovy je pevně svázán s tvorbou významného českého divadelního inovátora E. F. Buriana.
Program Archa školám klade důraz na rozvoj kritického myšlení, aktivního občanství a umění otevřené a kultivované debaty.

Dopolední představení s diskuzí / podzim 2018

Vstupné: 150 Kč, pedagogický doprovod zdarma. Pro vybraná představení připravujeme pracovní listy nebo interaktivní diskuze formou world café.
Objednávky na jitka.kostelnikova@archatheatre.cz

Vosto5 - Pérák 2018. Na jméně nezáleží. Rozhodují činy!
17. září 2018 / 9.30 a 20. 12.2018 v 10.00

Multimediální představení: Rusáci?
10. 12. v 10.00

Spielraum Kollektiv / Archa.lab – Fidlovačka aneb Kdo je my?
termíny připravujeme


Interaktivní dílna pro školy: Jak vzniká dokumentární divadlo?

Oblíbené interaktivní dílny zaměřené na principy dokumentárního divadla představují umělecký proces založený na společné tvorbě a práci s reálnými zdroji. Účastníci se ve spolupráci s profesionály seznámí se základy světelného a zvukového designu, videoartu, tvorby textů a improvizace v prostoru. Dílnu vedou autoři inscenací dokumentárního divadla Jana Svobodová, Philipp Schenker, Jan Burian, Jaroslav Hrdlička a Pavel Kotlík ve spolupráci s Dominikem Hradilem.

Ohlasy
„Dílna dokumentárního divadla se mi tedy opravdu velmi líbila. Hned od prvopočátku mne ze všeho nejvíce zaujal zvuk, proto jsem se rozhodl zařadit do skupiny, která se na něj zaměřovala. Rád bych si ještě jednou program zopakoval a vyzkoušel si pracovat třeba se světly. Chtěl bych ale také navštívit dokumentární divadlo jako takové a zaměřit se na věci, o kterých jsme si v programu povídali. Jsem tedy rád, že jsem divadlo Archa navštívil, i když se mi ze začátku vůbec nechtělo. Teď jsem ale zase o něco málo chytřejší :D :D :D.“ — Mikoláš Augustýn, student, ZŠ Kunratice

„Skvělá zkušenost vidět žáky dílnu prožívat. Těším se na další akce.“ — Mgr. Eliška Nováková, vyučující, Gymnázium prof. Jana Patočky

Hodnocení dílny na webu Gymnázia Příbram

Termíny pro sezónu 2018/2019:

12. listopad, 10:00 - 13:00 pro studenty 
6. prosinec, 9:00 - 12:00 pro studenty 
19. listopad, 10:00 - 13:00 pro pedagogy

Počet účastníků: 2 třídy (každá z jiné školy), max. 50 žáků. Vhodné pro žáky 2. stupně ZŠ, SŠ a studenty víceletých gymnázií. Účastnický poplatek: 90 Kč.

 

Komentované prohlídky

Studenti se seznámí s historií Divadla Archa a nahlédnou do jeho zázemí. Na příkladech propojení architektury divadla s inscenačními postupy tvůrců se dozví, jak vznikají současné inscenace kombinující tanec, multimédia, činohru a hudbu.

Délka prohlídky: 60 minut
Maximální počet: 30 účastníků

Termín prohlídky po domluvě v dopoledních hodinách (cca 10.00-13.00).
Vstupné pro skupinu + pedagogický doprovod zdarma před/po shlédnutém představení nebo před/po interaktivní dílně dokumentárního divadla.

 

Divadelní skupina

Nový program Archy, kde motivujeme žáky a studenty, aby vzali své rodiče nebo učitele do divadla a celé skupině nabízíme lístky za studentské ceny. Podporujeme tak aktivní zájem mladých lidí o současné umění. Zajímá-li vás tento program a chcete být informováni o nabídce představení pro Divadelní skupinu, napište.

 

Kontakt

Jitka Kostelníková
E: jitka.kostelnikova@archatheatre.cz
T: +420 737 564 465

 

Newsletter

Přeji si odebírat informace o programu Archa.školám

 

 

Tento projekt byl realizován za finanční podory programu Kultura Evropské unie.

Theatron