Únor 2016

11. 02.
Čt
Divadlo
20:00–21:15

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
11. 02.
Čt
Tanec
20:00–21:45

Ultima Vez – Speak low if you speak love ...

režie, choreografie: Wim Vandekeybus
English friendly
Vstupné 390 Kč / student & senior 190 Kč — velký sál, sezení číslováno — délka 105 minut — Vstupenky také v sítích Ticketpro, Ticketportal, GoOut

Wim Vandekeybus a vlámský taneční soubor uvedou v Praze svou nejnovější produkci, představení o lásce s živou hudbou Maura Pawlowského a zpěvem charismatické jihoafrické zpěvačky Tuty Puoane. 



Podle choreografa a zakladatele souboru Wima Vandekeybuse se svým nejnovějším představením, které mělo premiéru letos v červenci, vrací k počátkům souboru. Ten v příštím roce oslaví 30 let svého působení a Vandekeybus se v nové práci vrací ke své úplně první choreografii pro skupinu What the Body Does Not Remember (Co si tělo nepamatuje) z roku 1987, jež se také zabývala láskou, její fyzickou stránkou.

Přelomová inscenace pojednávající o instinktivních reakcích lidského těla získala v roce 1988 prestižní cenu Bessie Award a zapsala se do dějin soudobého tance. Se strhujícím debutem Wima Vandekeybuse přišel na scénu tanec nekompromisní, riskující a vzrušující, při kterém se divákům tají dech z toho, jak daleko lze s pohybem a pohybovými možnostmi lidského těla zajít.

Nyní se autor k slavné choreografii i k námětu vrací, hledá ale emocionální stránku lásky, vášeň, city, mystérium, ale i její odvrácené stránky. Říká ale, že představení nechce dávat návod, jak pochopit, co to láska je. „Ne, láska není srozumitelná. Člověk jí dává význam a přisuzuje jí jasné konotace. My se zabýváme poznáváním a emocionalitou,“ říká choreograf. Vandekeybus neustává ve svém hledání nové lidské mentality, kterou hněte z emocí, výbušné energie a kontrolovaného chaosu. Představení doprovází živá hudba Maura Pawlowského a zpěv charismatické jihoafrické zpěvačky Tuty Puoane.

Ultima Vez v Arše pravidelně hostuje od roku 1995, od té doby mají čeští diváci možnost sledovat tvorbu jednoho z nejvýznamnějších světových choreografů pravidelně, často záhy po světové premiéře nového díla. Vandekeybus založil soubor v roce 1986. Jeho tvorba je charakteristická radikálním pohybovým divadlem plným konfrontací, výbušnosti, emocí a energie, jehož hnacím motorem je konflikt, síla, instinkt, „imaginární katastrofa“ a rozpor mezi přitažlivostí a odtažitostí. V jeho představeních se prolínají tanec, hudba, divadlo, projekce, hudba a světlo v jeden celek.

 

Odkazy

Ultima Vez vystoupí v únoru v Arše s novým představením o lásce - lidovky.cz, 23. prosince 2015 

Tanec zakrytých tváří ukáže v Arše lásku, o kterou se musí bojovat - idnes.cz, 9. února 2016, Tomáš Šťástka

Tanečník a choreograf Vandekeybus v Arše vymění tělesnou lásku za citovou - ihned.cz, 10. února 2016, Naďa Klevisová

Wim Vandekeybus je jako čerstvý vítr - novinky.cz, 15.2.2016

Ultima Vez a láska: mluvíme o ní potichu — operaplus.cz, 14.2.2016, Zuzana Smugalová

Ultima Vez v Praze, část 1. Tyjátr v žáru vikingské lásky - Radio Wave, Martin Macháček, 15.2.2016

Namlouvací rituály Ultimy Vez - tanecnizona.cz

Z černé barvy se stává klišé (rozhovor) - tanecnizona.cz, Marina Feltová a Martin Macháček

Speak low if you speak love… – Když těla tanečníků létají vzduchem jako bez tíže - tanecniaktuality.cz, Marcela Benoniová, 17.2.2016

Kredity

REŽIE, CHOREOGRAFIE, SCÉNOGRAFIE: Wim Vandekeybus
VYTVOŘENO S & ÚČINKUJÍ: Jamil Attar, Livia Balazova, Chloé Beillevaire, David Ledger, Tomislav English, Nuhacet Guerra Segura, Sandra Geco Mercky, Maria Kolegova
HUDBA (LIVE): Mauro Pawlowski, Elko Blijweert, Jeroen Stevens, Tutu Puoane
UMĚLECKÝ ASISTENT & DRAMATURG Greet Van Poeck
POHYBOVÁ ASISTENCE: Iñaki Azpillaga, Máté Mészáros
STYLISTKA: Isabelle Lhoas ASSISTENTKA: Isabelle De Cannière
SVĚTELNÝ DESIGN: Davy Deschepper, Wim Vandekeybus
ZVUKOVÝ DESIGN: Bram Moriau, Antoine Delagoutte
STAGE MANAGER: Tom de With
PORADCI SCÉNOGRAFIE: Isabelle Lhoas, Davy Deschepper
KOSTÝMY: Lieve Meeussen
TECHNICKÝ KOORDINÁTOR: Davy Deschepper
PRODUKCE: Ultima Vez (Brussels, BE)
KOPRODUKCE: KVS (Brussels, BE), Le manège.mons (Mons, BE), Festival de Marseille (Marseille, FR), Foundation Mons 2015 European Capital of Culture
ZA PODPORY: desingel internationale Kunstcampus (Antwerp, BE)
SOUBOR ULTIMA VEZ JE PODPOROVÁN: the Flemish Authorities & the Flemish Community Commission of the Brussels Capital Region (BE)

Světová premiéra: 7. července 2015, Mons (BE)

www.ultimavez.com

 

Tento projekt je realizován za finanční podpory programu Kultura Evropské unie. 

Představení podpořili

12. 02.
Tanec
20:00–21:45

Ultima Vez – Speak low if you speak love ...

režie, choreografie: Wim Vandekeybus
English friendly
13. 02.
So
Debata
18:00–19:30

Setkání s umělci — Ultima Vez

debata s členy souboru Ultima Vez
English friendly
Vstup zdarma.
13. 02.
So
Tanec
20:00–21:45

Ultima Vez – Speak low if you speak love ...

režie, choreografie: Wim Vandekeybus
English friendly
14. 02.
Ne
Tanec
20:00–21:45

Ultima Vez – Speak low if you speak love ...

režie, choreografie: Wim Vandekeybus
English friendly
16. 02.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
18. 02.
Čt
Tanec
20:00–21:00

Simulante Bande

VerTeDance / Divadlo Archa
English friendly
20. 02.
So
Hudba
20:00–22:00

Sváteční Pop — Audiobiograf

Milan Cais, Jura Hradil, Ondřej Smeykal a Petr Nikl
English friendly
22. 02.
Po
předávání cen
20:00–21:15

Malá inventura — Slavnostní vyhlášení cen

Slavnostní udílení cen Česká divadelní DNA.
23. 02.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
24. 02.
St
Divadlo
20:00–22:00

Divadlo Vizita — Žhavé koudobro

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
25. 02.
Čt

18:00–19:00
Archa.lab
25. 02.
Čt
Divadlo
20:00–22:00

Divadlo Vizita — Poloprázdné krmítko

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
26. 02.
Výtvarné umění / Hudba
20:00–22:00

Petr Nikl — Švábí arabesky

Jaroslav Mugrauer, Michael Delia, Jaroslav Kořán, Oskar Török, Robert Škarda, Ondřej Smeykal, Tomáš G. Pospíšil, Petr Nikl a Ondřej Eremiáš
English friendly
27. 02.
So
Divadlo
20:00–21:35
28. 02.
Ne
Divadlo
18:00–19:35
29. 02.
Po
Divadlo
20:00–21:30

vadí-nevadí.cz / Kdo je srab a kdo hrdina?

Jana Svobodová, Philipp Schenker / Divadlo Archa
English friendly
s anglickými titulky

Březen 2016

01. 03.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
02. 03.
St
Tanec
20:00–21:00

Chybění / Absent

Jaro Viňarský a VerTeDance / Divadlo Archa
English friendly
03. 03.
Čt
Tanec
20:00–21:00

Chybění / Absent

Jaro Viňarský a VerTeDance / Divadlo Archa
English friendly
04. 03.
Divadlo
20:00

BUSKING UN/LIMITED

Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Divadlo Archa
English friendly
Archa.lab
1. premiéra
05. 03.
So
Divadlo
20:00–21:30

Ze života hmyzu — Oh! Jaká podívaná!

J. a K. Čapkovi / Divadlo Husa na provázku
06. 03.
Ne
Divadlo
20:00–21:30

Ze života hmyzu — Oh! Jaká podívaná!

J. a K. Čapkovi / Divadlo Husa na provázku
07. 03.
Po
Divadlo
20:00

BUSKING UN/LIMITED

Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Divadlo Archa
English friendly
Archa.lab
2. premiéra
08. 03.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
09. 03.
St
Literatura
20:00–22:00

EKG O Lásce a Nonstopech

literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše
10. 03.
Čt
Hudba
20:00–22:00

Tindersticks

support: Miss Kenichi
English friendly
11. 03.
Debata / Hudba
20:00–23:00

Hudba 2015: Umčo a bejkárny

Pavel Klusák, Aleš Stuchlý a Karel Veselý
12. 03.
So
Hudba
20:00–22:00

Glen Hansard & band - Didn’t He Ramble

special guest: Markéta Irglová
English friendly
13. 03.
Ne
Hudba
20:00–22:00

Glen Hansard & band - Didn’t He Ramble

special guest: Markéta Irglová
English friendly
15. 03.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
16. 03.
St
Divadlo
20:00–21:20

Kolonizace

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
ZRUŠENO
17. 03.
Čt
Divadlo
20:00–21:20

Kolonizace

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
ZRUŠENO
19. 03.
So

09:00–20:00
20. 03.
Ne

09:00–20:00
22. 03.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
23. 03.
St
Divadlo
20:00–22:00

Divadlo Vizita — Čerstvé bujaro

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
24. 03.
Čt
Divadlo
20:00–22:00

Divadlo Vizita — Nezdolná zevluška

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
29. 03.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
29. 03.
Út
Divadlo
20:00–21:15

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
30. 03.
St
Divadlo
20:00–21:15

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
30. 03.
St
Tanec
20:00–21:00

Simulante Bande

VerTeDance / Divadlo Archa
English friendly
derniéra
31. 03.
Čt
Tanec
10:00–11:00

Simulante Bande

VerTeDance / Divadlo Archa
English friendly
Archa.školám / derniéra
31. 03.
Čt
Divadlo
20:00–21:15

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5

Duben 2016

01. 04.
Divadlo
20:00–21:35
02. 04.
So
Divadlo
20:00–21:35
03. 04.
Ne
Hudba
20:00–22:00

Jan Burian a Bizzare Band

Večírek na pokraji žánrů
English friendly
04. 04.
Po
Divadlo
20:00

BUSKING UN/LIMITED

Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Divadlo Archa
English friendly
Archa.lab
05. 04.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
09. 04.
So
Dílna
11:00–17:00

Od doteku k tanci

Víkendová dílna Franka van de Vena (Body Weather Amsterdam)
English friendly
Archa.lab
09. 04.
So
Hudba
20:00
English friendly
10. 04.
Ne
Dílna
11:00–17:00

Od doteku k tanci

Víkendová dílna Franka van de Vena (Body Weather Amsterdam)
English friendly
Archa.lab
11. 04.
Po
Dílna
10:00–13:00

Dokumentární interaktivní dílna - Jak vzniká dokumentární divadlo?

Vhodné pro žáky od 2. stupně ZŠ, studenty odborných učilišť, SŠ a čtyřletých i víceletých gymnázií.
Archa školám
12. 04.
Út
Divadlo
19:30

Marie to dala. Jak to dáš ty?

Spielraum Kollektiv
místo konání: Nekázanka 18, Praha 1
12. 04.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
12. 04.
Út
Divadlo
21:00

Marie to dala. Jak to dáš ty?

Spielraum Kollektiv
místo konání: Nekázanka 18, Praha 1
13. 04.
St
setkání
17:30

ENTRÉE K FESTIVALU SMĚJÍCÍ SE BESTIE

Divadlo Husa na provázku
Koná se v kavárně Černá labuť (Na Poříčí 25, Praha 1)
13. 04.
St
Debata
18:00–19:00

Kabinet Zelený Raoul

Divadlo Husa na provázku
VSTUP ZDARMA
Festival Smějící se bestie
13. 04.
St
Divadlo
19:30

Bubiland aneb Kabaret u politické mrtvoly

Divadlo Husa na provázku
Festival Smějící se bestie
13. 04.
St
Divadlo
19:30

Marie to dala. Jak to dáš ty?

Spielraum Kollektiv
místo konání: Nekázanka 18, Praha 1
13. 04.
St
Hudba
21:00

Stones Beatles

Divadlo Husa na provázku
Festival Smějící se bestie
13. 04.
St
Divadlo
21:00

Marie to dala. Jak to dáš ty?

Spielraum Kollektiv
místo konání: Nekázanka 18, Praha 1
13. 04.
St
happening
22:15

Smějící se Timo

Divadlo Husa na provázku
Festival Smějící se bestie
14. 04.
Čt
Debata
18:00–19:00

Tady všady byl / Kabinet Cimrman

Divadlo Husa na provázku
VSTUP ZDARMA
Festival Smějící se bestie
14. 04.
Čt
Divadlo
19:30–21:45

Fidlowačka aneb Kde domov můj?

J. K. Tyl, L. Smoljak, H. Krejčí a E. Tobiáš / Divadlo Husa na provázku
Festival Smějící se bestie
14. 04.
Čt
Divadlo
19:30

Marie to dala. Jak to dáš ty?

Spielraum Kollektiv
místo konání: Nekázanka 18, Praha 1
14. 04.
Čt
Divadlo
21:00

Marie to dala. Jak to dáš ty?

Spielraum Kollektiv
místo konání: Nekázanka 18, Praha 1
14. 04.
Čt
setkání
22:15

Národní karaoke pokračuje

Divadlo Husa na provázku
VSTUP ZDARMA
Festival Smějící se bestie
15. 04.
Debata
18:00–19:00

My všichni jsme Pytlík / Kabinet Švejk

Divadlo Husa na provázku
VSTUP ZDARMA
Festival Smějící se bestie
15. 04.
Divadlo
19:30–21:35

Mein Švejk

J. Hašek a K. Vaněk / Divadlo Husa na provázku
Festival Smějící se bestie
15. 04.
happening
22:00

Setkání deštníku se šicím strojem

Divadlo Husa na provázku
VSTUP ZDARMA
Festival Smějící se bestie
16. 04.
So
Debata
18:00–19:00

Vlasy samou loknu / Kabinet Semafor

Divadlo Husa na provázku
VSTUP ZDARMA
Festival Smějící se bestie
16. 04.
So
Divadlo
19:30–21:00

Myši Natálie Mooshabrové

Ladislav Fuks / Divadlo Husa na provázku
Festival Smějící se bestie
16. 04.
So

21:30

GA-GA-GA

Divadlo Husa na provázku
VSTUP ZDARMA
Festival Smějící se bestie
17. 04.
Ne
Debata
18:00–19:00

Trenky a semafory / Kabinet Ztohoven

Divadlo Husa na provázku
VSTUP ZDARMA
Festival Smějící se bestie
17. 04.
Ne
Divadlo
19:30–21:45

Směšná interpretace

O. Novotný / Divadlo Husa na provázku
Festival Smějící se bestie
17. 04.
Ne
happening
22:15

Fleš čili Překvapení nakonec

Divadlo Husa na provázku
VSTUP ZDARMA
Festival Smějící se bestie
17. 04.
Ne
Film
22:30

Bio Forman / noční filmový klub

Divadlo Husa na provázku
Festival Smějící se bestie
18. 04.
Po
Debata
18:00–19:00

Slovenské bestie / Kabinet GunaGU

Divadlo Husa na provázku
VSTUP ZDARMA
Festival Smějící se bestie
18. 04.
Po
Divadlo
19:30–21:25

Dvojí proměna aneb Kuřátko a obilí

H. Krejčí, R Matzner, V. Morávek a kol. / Divadlo Husa na provázku
Festival Smějící se bestie
18. 04.
Po
setkání
22:00

Konec bestií v Čechách?!

Divadlo Husa na provázku
Festival Smějící se bestie
19. 04.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
19. 04.
Út
Divadlo
21:00–22:15

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
Změna času představení!
20. 04.
St
Divadlo
20:00–21:15

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
21. 04.
Čt
Tanec
19:00–20:00

Chybění / Absent

Jaro Viňarský a VerTeDance / Divadlo Archa
English friendly
ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA
21. 04.
Čt
Divadlo
20:00–21:15

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
24. 04.
Ne
Literatura
20:00–22:20

EKG O Lásce a Finsku

literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše
25. 04.
Po
Divadlo
19:00

vadí-nevadí.cz / Kdo je srab a kdo hrdina?

Jana Svobodová, Philipp Schenker / Divadlo Archa
English friendly
[fjúžn] festival, Bratislava
25. 04.
Po
Literatura
20:00–22:20

EKG O Lásce a Finsku

literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše
26. 04.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
27. 04.
St
Divadlo
20:00–22:00

Divadlo Vizita — Narodil se profesor

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
28. 04.
Čt
Divadlo
20:00–22:00

Divadlo Vizita — Hřadujme se!

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník

Květen 2016

02. 05.
Po
Divadlo
20:00

BUSKING UN/LIMITED

Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Divadlo Archa
English friendly
Archa.lab
03. 05.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
04. 05.
St
Divadlo
20:00

BUSKING UN/LIMITED

Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Divadlo Archa
English friendly
Archa.lab
08. 05.
Ne
Hudba
20:00
English friendly
10. 05.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
11. 05.
St
Divadlo
20:00

Book Burning (Pálení knih)

Pieter De Buysser a Hans Op de Beeck
English friendly
12. 05.
Čt
Debata
18:00–19:00
English friendly
Vstup zdarma, uváděno v angličtině.
12. 05.
Čt
Divadlo
20:00

Book Burning (Pálení knih)

Pieter De Buysser a Hans Op de Beeck
English friendly
13. 05.
Divadlo
20:00

Book Burning (Pálení knih)

Pieter De Buysser a Hans Op de Beeck
English friendly
15. 05.
Ne
Divadlo
18:00

Lesík

Národní divadlo moravskoslezské / Jesper Halle
16. 05.
Po
Hudba
20:00
English friendly
17. 05.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
19. 05.
Čt
Hudba / Literatura
20:00

EKG o Lásce a Sportu

literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše
20. 05.
Hudba / Literatura
20:00

EKG o Lásce a Sportu

literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše
21. 05.
So
Dílna
10:00–16:00

Víkendová dílna dokumentárního divadla pro dospělé

Jana Svobodová, Jaroslav Hrdlička, Jan Burian, Phillip Schenker, Pavel Kotlík
English friendly
Archa.lab
22. 05.
Ne
Dílna
10:00–16:00

Víkendová dílna dokumentárního divadla pro dospělé

Jana Svobodová, Jaroslav Hrdlička, Jan Burian, Phillip Schenker, Pavel Kotlík
English friendly
Archa.lab
23. 05.
Po
Divadlo
20:00–21:15

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
23. 05.
Po
Hudba
20:00
English friendly
24. 05.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
24. 05.
Út
Divadlo
20:00–21:15

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
25. 05.
St
Divadlo
20:00–21:15

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
25. 05.
St
Divadlo
20:00–22:00

Divadlo Vizita — Šikmájka

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník. Speciální host: Yellow Sisters
26. 05.
Čt
Divadlo
20:00–22:00

Divadlo Vizita — Krátká noc

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
31. 05.
Út

17:00–18:30

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
31. 05.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha

Červen 2016

01. 06.
St
Divadlo
18:00

vadí-nevadí.cz / Kdo je srab a kdo hrdina?

Jana Svobodová, Philipp Schenker / Divadlo Archa
English friendly
DERNIÉRA! Open Mike Afterparty - Dj´s: Dimitri from Chair & Jan B (Kyklos Galaktikos)
02. 06.
Čt
Divadlo
20:00–21:35
1. derniéra
02. 06.
Čt
Film
21:30

Drahý místře, Josip Plečnik – architekt Pražského hradu

projekce filmu / 10. ročník Ceny Pavla Kouteckého
Misto konání: zahrada Na Valech, Pražský hrad
03. 06.
Divadlo
20:00–21:35
2. derniéra
05. 06.
Ne
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
06. 06.
Po
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
07. 06.
Út
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
08. 06.
St
Dílna
16:00–17:00
Archa.lab
Vstup zdarma. Koná se ve Studiu Divadla Archa, Zlatnická 8, Praha 1
09. 06.
Čt
předávání cen / Film
19:00

10. ročník Ceny Pavla Kouteckého

Natočit ČESKÝ DOKUMENT MÁ CENU!
10. 06.

17:00–18:30

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
10. 06.

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
11. 06.
So
Dílna
00:00

Mezinárodní letní škola Divadla Archa

Divadlo v sociálním kontextu / Od 11. do 19. června 2016
English friendly
Archa.lab
Archa školám
13. 06.
Po
Tanec
20:00–21:00

Chybění / Absent

Jaro Viňarský a VerTeDance / Divadlo Archa
English friendly
14. 06.
Út
Dílna
18:30–19:30
Archa.lab
Vstup zdarma. Divadlo Archa, malý sál.
15. 06.
St
Divadlo
20:00

Piškanderdulá. Josefe!

Věra Říčařová a František Vítek
PRO NEMOC ZRUŠENO. Zakoupené vstupenky lze vrátit v pokladně divadla do 23.6.2016
16. 06.
Čt
Divadlo
18:00

Piškanderdulá. Josefe!

Věra Říčařová a František Vítek
PRO NEMOC ZRUŠENO. Zakoupené vstupenky lze vrátit v pokladně divadla do 23.6.2016
20. 06.
Po
Divadlo
20:00

BUSKING UN/LIMITED

Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Divadlo Archa
English friendly
Archa.lab
21. 06.
Út
Divadlo
20:00

BUSKING UN/LIMITED

Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Divadlo Archa
English friendly
Archa.lab
22. 06.
St
Divadlo
20:00–22:00

Divadlo Vizita — Slunná vrata

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
23. 06.
Čt
Divadlo
20:00–22:00

Divadlo Vizita — Červí eden

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
26. 06.
Ne
Divadlo
20:30

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
27. 06.
Po
Divadlo / Hudba
19:00

Dechovka / poslední uvedení na Baráčnické rychtě

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
Hraje se na Baráčnické rychtě, Tržiště 23, Praha 1!
28. 06.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha

Červenec 2016

01. 07.
happening
11:00–12:00

Europe Endless Express

Wunderbaum (NL), 420People, Allstar Refjúdží Band, Ztohoven

Srpen 2016

03. 08.
St
Hudba
20:00
English friendly
25. 08.
Čt
Divadlo
20:30

KREPSKO – Edgar's Echo

Letná končí Na Poříčí! Divadlo Archa se stává další scénou oblíbeného festivalu Letní Letná.
English friendly
26. 08.
Divadlo
20:30

KREPSKO – Edgar's Echo

Letná končí Na Poříčí! Divadlo Archa se stává další scénou oblíbeného festivalu Letní Letná.
English friendly
27. 08.
So
Divadlo
20:30

KREPSKO – Edgar's Echo

Letná končí Na Poříčí! Divadlo Archa se stává další scénou oblíbeného festivalu Letní Letná.
English friendly
28. 08.
Ne
Divadlo
20:30

KREPSKO – Edgar's Echo

Letná končí Na Poříčí! Divadlo Archa se stává další scénou oblíbeného festivalu Letní Letná.
English friendly
29. 08.
Po
Debata / Film
20:00

Laurie Anderson — Heart of a Dog (Psí srdce)

Filmový večer s Laurie Anderson
projekce filmu a debata
30. 08.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha

Září 2016

06. 09.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
07. 09.
St
Divadlo
20:00

Relax Now!

Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Divadlo Archa
English friendly
Archa.lab
1. premiéra
08. 09.
Čt
Divadlo
20:00

Relax Now!

Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Divadlo Archa
English friendly
Archa.lab
2. premiéra
11. 09.
Ne
Hudba
20:00

Sharon Robinson

uvádí 10:15 Entertainment
English friendly
12. 09.
Po
Divadlo
20:00

Book Burning (Pálení knih)

Pieter De Buysser a Hans Op de Beeck
English friendly
13. 09.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
14. 09.
St
Divadlo
20:00

Book Burning (Pálení knih)

Pieter De Buysser a Hans Op de Beeck
English friendly
křest knihy Řezači kamene + Čokovoko
15. 09.
Čt
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
16. 09.
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
17. 09.
So
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
18. 09.
Ne
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
20. 09.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
21. 09.
St
Divadlo
20:00

BUSKING UN/LIMITED

Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Divadlo Archa
English friendly
Archa.lab
22. 09.
Čt
Divadlo
11:00

BUSKING UN/LIMITED

Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Divadlo Archa
English friendly
Archa.lab
Archa.školám
22. 09.
Čt
Divadlo
20:00

BUSKING UN/LIMITED

Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Divadlo Archa
English friendly
Archa.lab
23. 09.
Tanec
20:00
English friendly
25. 09.
Ne
Divadlo
20:00

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
Obnovená premiéra v novém prostoru! KZ Domovina, Praha 7
26. 09.
Po
Divadlo
20:00

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
Obnovená premiéra v novém prostoru! KZ Domovina, Praha 7
26. 09.
Po
Divadlo
20:00

Divadlo Vizita — Opatrná růže

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
27. 09.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
29. 09.
Čt
Tanec
20:00

William Forsythe / Rafael Bonachela / Dresden Frankfurt Dance Company

HELLERAU – Evropské centrum současného umění, Drážďany
English friendly
ODJEZD: v 16:30 - ulice Na Florenci 5, Praha 1.

Říjen 2016

01. 10.
So
Film / Tanec
20:00
English friendly
4 + 4 DNY V POHYBU
02. 10.
Ne
Divadlo
20:00
4 + 4 DNY V POHYBU
03. 10.
Po
současný cirkus / Tanec
20:00
English friendly
4 + 4 DNY V POHYBU
04. 10.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
05. 10.
St

15:30

Divadelní ateliér pro děti / podzim 2016

středa 15.30 / 14 lekcí / od 5. října 2016 do 18. ledna 2017
Archa.lab
1. ukázková lekce zdarma!
06. 10.
Čt

14:00–15:00

Taneční ateliér pro děti od 4 do 6 let / podzim 2016

Čtvrtek 14.00-15.00 / 14 lekcí / od 6. října 2016 do 26. ledna 2017
Archa.lab
1. ukázková lekce zdarma!
06. 10.
Čt

15:15–16:30

Taneční ateliér pro děti od 7 do 12 let / podzim 2016

Čtvrtek 15.15-16.30 / 14 lekcí / od 6. října 2016 do 26. ledna 2017
Archa.lab
1. ukázková lekce zdarma!
07. 10.
multimédia
20:00
English friendly
4 + 4 DNY V POHYBU
08. 10.
So
multimédia
20:00
English friendly
4 + 4 DNY V POHYBU
12. 10.
St

15:30

Divadelní ateliér pro děti / podzim 2016

středa 15.30 / 14 lekcí / od 5. října 2016 do 18. ledna 2017
Archa.lab
12. 10.
St
Divadlo
20:00

Divadlo Vizita — Velká říjová revoluce

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
13. 10.
Čt

14:00–15:00

Taneční ateliér pro děti od 4 do 6 let / podzim 2016

Čtvrtek 14.00-15.00 / 14 lekcí / od 6. října 2016 do 26. ledna 2017
Archa.lab
13. 10.
Čt

15:15–16:30

Taneční ateliér pro děti od 7 do 12 let / podzim 2016

Čtvrtek 15.15-16.30 / 14 lekcí / od 6. října 2016 do 26. ledna 2017
Archa.lab
13. 10.
Čt
Divadlo
20:00

Divadlo Vizita — Podzim? Pod zem!

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
14. 10.
Literatura
20:00

EKG O Lásce a Denících

Literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše.
15. 10.
So
Literatura
20:00

EKG O Lásce a Denících

Literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše.
18. 10.
Út

18:30

Fyzické a taneční divadlo pro všechny věkové kategorie / podzim 2016

úterý 18.30 / 14 lekcí / od 18. října 2016 do 24. ledna 2017
Archa.lab
1. ukázková lekce zdarma!
18. 10.
Út
Konference
20:00

Forum 2000

zakončení 20. výroční konference Forum 2000
19. 10.
St

15:30

Divadelní ateliér pro děti / podzim 2016

středa 15.30 / 14 lekcí / od 5. října 2016 do 18. ledna 2017
Archa.lab
19. 10.
St
Hudba
20:00

Swans

special guest: Anna von Hausswolff
English friendly
20. 10.
Čt

14:00–15:00

Taneční ateliér pro děti od 4 do 6 let / podzim 2016

Čtvrtek 14.00-15.00 / 14 lekcí / od 6. října 2016 do 26. ledna 2017
Archa.lab
20. 10.
Čt

15:15–16:30

Taneční ateliér pro děti od 7 do 12 let / podzim 2016

Čtvrtek 15.15-16.30 / 14 lekcí / od 6. října 2016 do 26. ledna 2017
Archa.lab
20. 10.
Čt
Hudba
20:00
English friendly
21. 10.
Film / Hudba
20:00
22. 10.
So
Divadlo / Hudba
20:00

Petr Nikl — Já jsem tvůj zajíc

Petr Nikl, Miroslav Černý, Luděk del Maschio, Jaroslav Mugrauer, Ondřej Eremiáš
English friendly
23. 10.
Ne
Divadlo / Hudba
20:00

Petr Nikl — Já jsem tvůj zajíc

Petr Nikl, Miroslav Černý, Luděk del Maschio, Jaroslav Mugrauer, Ondřej Eremiáš
English friendly
25. 10.
Út

18:30

Fyzické a taneční divadlo pro všechny věkové kategorie / podzim 2016

úterý 18.30 / 14 lekcí / od 18. října 2016 do 24. ledna 2017
Archa.lab
26. 10.
St

15:30

Divadelní ateliér pro děti / podzim 2016

středa 15.30 / 14 lekcí / od 5. října 2016 do 18. ledna 2017
Archa.lab
26. 10.
St
Divadlo
20:00

Sólo pro Lu

Jana Svobodová, Jing Lu / Divadlo Archa
English friendly
DERNIÉRA!
27. 10.
Čt

14:00–15:00

Taneční ateliér pro děti od 4 do 6 let / podzim 2016

Čtvrtek 14.00-15.00 / 14 lekcí / od 6. října 2016 do 26. ledna 2017
Archa.lab
27. 10.
Čt

15:15–16:30

Taneční ateliér pro děti od 7 do 12 let / podzim 2016

Čtvrtek 15.15-16.30 / 14 lekcí / od 6. října 2016 do 26. ledna 2017
Archa.lab
27. 10.
Čt
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
28. 10.
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
29. 10.
So
Divadlo
00:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
30. 10.
Ne
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
31. 10.
Po
Dílna
10:00–13:00

Dokumentární interaktivní dílna - Jak vzniká dokumentární divadlo?

Vhodné pro žáky od 2. stupně ZŠ, studenty odborných učilišť, SŠ a čtyřletých i víceletých gymnázií.
Archa školám

Listopad 2016

01. 11.
Út

18:30

Fyzické a taneční divadlo pro všechny věkové kategorie / podzim 2016

úterý 18.30 / 14 lekcí / od 18. října 2016 do 24. ledna 2017
Archa.lab
01. 11.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
03. 11.
Čt
Konference
09:00–18:00

RE:PUBLIKUM 2016

Mezinárodní konference o práci s publikem
04. 11.
Konference
09:00–18:00

RE:PUBLIKUM 2016

Mezinárodní konference o práci s publikem
05. 11.
So
Hudba
16:00

15 LET GUERILLA RECORDS

organizujeme setkání neorganizované mládeže
08. 11.
Út

18:30

Fyzické a taneční divadlo pro všechny věkové kategorie / podzim 2016

úterý 18.30 / 14 lekcí / od 18. října 2016 do 24. ledna 2017
Archa.lab
08. 11.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
09. 11.
St
Hudba
20:00

Pianové koncerty Philipa Glasse

v provedení Philipa Glasse a Maki Namekawa
Uvádí Divadlo Archa / Produkce: Pomegranate Arts
11. 11.
Divadlo
11:00

BUSKING UN/LIMITED

Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Divadlo Archa
English friendly
Archa.lab
Archa.školám
13. 11.
Ne
Divadlo
20:00

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
Místo konání: KZ Domovina, Praha 7
14. 11.
Po

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
14. 11.
Po
Divadlo
20:00

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
Místo konání: KZ Domovina, Praha 7
15. 11.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
16. 11.
St
Divadlo
20:00

Divadlo Vizita — Úživný žír

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník
20. 11.
Ne
Hudba
20:00
22. 11.
Út
Dílna
10:00–13:00

Dokumentární interaktivní dílna - Jak vzniká dokumentární divadlo?

Vhodné pro žáky od 2. stupně ZŠ, studenty odborných učilišť, SŠ a čtyřletých i víceletých gymnázií.
Archa školám
Archa.školám
27. 11.
Ne
Divadlo
20:00

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
Místo konání: KZ Domovina, Praha 7
28. 11.
Po
Divadlo
20:00

Dechovka

Jiří Havelka / Karel František Tománek / Vosto5
Místo konání: KZ Domovina, Praha 7
29. 11.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
30. 11.
St
Literatura
20:00

EKG O Lásce a Něze

Literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše.

Prosinec 2016

06. 12.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
08. 12.
Čt
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
09. 12.
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
10. 12.
So
Divadlo
20:00

Kolonizace – nový počátek

VOSTO5 / Divadlo Archa / 4+4 dny v pohybu
13. 12.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
15. 12.
Čt
Divadlo
20:00

Divadlo Vizita — Snubní komůrka

Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z, Zdeněk Konopásek, Viktor Zborník

Leden 2017

03. 01.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
10. 01.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
17. 01.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
24. 01.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha
31. 01.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha

Únor 2017

07. 02.
Út

19:30–21:00

Veřejné natáčení Show Jana Krause

Produkce: IN FILM Praha